Trasa gravel Wrocław Biskupice Sadowice – G05 45km

Trasa gravel Wrocław Sadowice

Gravelem po asfaltach i szutrach.

Ciekawa trasa gravel Wrocław – Sadowice, w sam raz na luźny, turystyczny wypad.

Kilka szutrowych i leśnych traktów i pałace. Dobre drogi asfaltowe i przyjemna okolica. Warto zajrzeć na tę trasę.

trasa rowerowa droga 3

Parametry trasy.

  • Dystans 45 km
  • Czas przejazdu poniżej 2h
  • Przewyższenia 126 m
  • Trudność: 2/5 (sucho)
  • Wrażenia 3/5

Rower dowolny (za wyjątkiem szosy). Opona 28C+, na szutrówki i leśne drogi najlepiej w okolicach 40C.

Uwaga, kiedy mokro fragmenty leśne mocno błotniste, w takich warunkach raczej mtb.

Trasa rowerowa gravel 05 profil

 

Trasa gravel w kierunku pałaców.

Trasa oprócz przyjemnych i bezpiecznych odcinków po utwardzonych szutrach i leśnych drogach ma też kilka mocnych punktów turystycznych. Już niedaleko za Wrocławiem w Rybnicy traficie na pierwszy pałac, a raczej na budynek, który kiedyś był pałacem. W podobnym stanie są kolejne dwa obiekty w miejscowościach Baranowice i Bliż. Piękny pałac, jeszcze nie tak dawno zamieszkały, z zadbanym niegdyś ogrodem stoi w Biskupicach Podgórnych. To dopiero połowa, bo tylko lekko zjeżdżając z wyznaczonej trasy rowerowej kolejne 4 znajdziecie w miejscowościach Sadowice (obecnie zamknięty ośrodek wychowawczy), Małkowice, Samotwór (jeszcze niedawno hotel i restauracja, obecnie w prywatnych rękach) i Gałów (bardziej ruina zamku). W sumie, to aż 8 ciekawych budowli pamiętających zdecydowanie lepsze dla ich czasy, niż obecnie.

Pałac Biskupice Podgórne
Pałac Biskupice Podgórne

Asfalty i błotne drogi rowerowe.

Warunki pogodowe, jak na koniec grudnia niezwykle przyjazne, 7 st. C. lekki wiatr. Drogi asfaltowe suche. Niestety dzień wcześniej trochę padało i po zjechaniu na leśną drogę w Smolcu, okazało się, że głębokie błoto nie bardziej wymagającym wyzwaniem dla gravela. Zaklejony błotem napęd musiałem najpierw trochę oczyścić, żeby móc jechać dalej. Winny był z pewnością letni olej, który pokrywał łańcuch i zalepione kółka wózka przerzutki. Kolejny szutrowy łącznik z Biskupic do Strzeganowic już bez większych problemów. Drogi asfaltowe w większości dobrej jakości, ale też miejscami słabe, co jednak nie sprawiało większych problemów przy gravelowej oponie w rozmiarze 40C.

Trasa gravel Wrocław Biskupice

Na koniec trasy lekka korekta.

Niestety czas miałem dzisiaj ograniczony i z uwagi na to, że „przymarudziłem” trochę w błocie musiałem skrócić swoją trasę omijając polną drogę z Sadowic do Gałowa (warunki również ciężkie z uwagi na dużą ilość wody). Poleciałem już szybko asfaltem na Małkowice i Krzeptów. Plik GPX zawiera jednak oryginalną trasę, skrócona wersja jest w zapisie na Stava.

W Małkowicach próbowałem jechać świeżutkim odcinkiem gładkiej drogi rowerowej. Niestety projektant chyba nie przewidział, że szutrowy margines oddzielający drogę dla samochodów od drogi rowerowej spowoduje, że będzie ona cały czas zasypana kamykami narzucanymi przez przejeżdżające auta. Dramat.

Pliki i linki do pobrania.

Trasa gravel Wrocław Sadowice plik GPX do pobrania tutaj.

Link zapisu na do Starva tu.

Gdybyście chcieli podejrzeć poprzednią trasę gravel to zapraszam tu.

Do zobaczenia na trasie !

(Trasa przejechana 29.12.2020)

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *