Trasa gravel Wrocław Las Pilczycki – G07 35 km

Trasa rowerowa Wrocław Las Pilczycki

Trasa rowerowa Wrocław Las Pilczycki, Pracze, Leśnica.

To kolejna trasa rowerowa w obrębie Wrocławia. Ale czasem, kiedy pogoda niepewna, mocno wieje, warto wjechać do lasu. I takie to właśnie „klimaty”. Leśne, kręte ścieżki, Odra, ujście Ślęzy, ujście Bystrzycy, szutry i trochę asfaltów. A wszystko w obrębie miasta.

Trasa rowerowa Most Rędziński 04
Trasa rowerowa Most Rędziński

Parametry trasy.

  • Dystans 35 km
  • Czas przejazdu około 1:50h
  • Przewyższenia około 60 m
  • Trudność: 2/5
  • Wrażenia 3/5

Rower gravel, xc lub mtb. Opona 35C+.

Trzeba miejscami uważać na gałęzie, korzenie i nierówności, czasem przerzucić rower przez zwalone drzewo (sporadycznie), ale nie jest to trudna trasa.

"<yoastmark

"<yoastmark

Link do opisu systemu punktacji tras, znajdziecie pod tym linkiem.

Opis trasy.

Jedna z tych tras rowerowych, gdzie nie wyjeżdżając z Wrocławia można fajnie pojeździć po mało uczęszczanym, leśnym terenie. Trasa miejscami krętą i wąska na obszarze Lasu Pilczyckiego i w Parku Leśnickim, ale to same zalety.

Trasa gravel Las Pilczycki 02
Trasa gravel Las Pilczycki

Na początek wjazd na wał Odry przy Moście Milenijnym, tutaj spory ruch pieszy, ale kiedy tylko miniemy osiedle i zapuścimy się w Las Pilczycki ruch zanika. Spokojne leśne ścieżki wiją się między drzewami, co jakiś czas „zaglądając” w stronę Odry, bądź w głąb lasu.

Trasa rowerowa Wrocław Odra
Trasa rowerowa Wrocław Odra

Można tu kluczyć zdecydowanie dłużej, ja zaznaczyłem tylko ścieżkę nadbrzeżem. Po kilku kilometrach docieram do Jazu Rędzińskiego, skąd jest dobry punkt widokowy na Most Rędziński i drugi brzeg Odry. Dalej pod mostem i droga prowadzi do ujścia rzeki Ślęzy.

Trasa gravel Most Rędziński 03
Trasa gravel Most Rędziński

 

Żeby kontynuować jazdę wzdłuż Odry, trzeba trochę objechać, przeprawa ulicą Pilczycką. Żeby wrócić na wał nie pozostaje nic innego, jak przebić się trochę ulicami, niestety niektóre brukowe, ale da się znaleźć wąską, alternatywną ścieżkę bokiem. Wracając na wał mamy długi szutrowy odcinek nadbrzeżem Odry w kierunku Praczy Wrocławskich. Ten szutrowy odcinek znacie już z opisu innej trasy.

Trasa gravel Pracze 06
Trasa gravel Pracze

Teraz już tylko przeprawa przez Bystrzycę najbliższym mostem (wylot na Wilkszyn) i znowu można wjechać w lasek, który za chwilę zmieni się w Park Leśnicki.

Powrót przez Złotniki, dalej ulicą Rumiankową i przez Part Tysiąclecia do ul. Strzegomskiej.

Trasa rowerowa w obrębie Wrocławia, ale z dala od miasta.

To taka moja alternatywna trasa, kiedy z jakichś powodów (np. pogoda, niska temperatura) nie chcę wyjeżdżać poza miasto, ale chcę też uniknąć większego ruchu pieszego, czy rowerowego. Poza tym lasy i parki stanowią dobrą osłonę przed wiatrem w chłodne dni. Często też zabieram syna na tę trasę, żeby poćwiczył trochę technikę jazdy na rowerze.

Polecam, namawiam :).

Pliki i linki do pobrania.

Plik GPX z trasą do pobrania tutaj.

Link zapisu ze Stravy – niestety tymczasowo brak 🙁 zapis się nie zapisał 🙂 . Ale uzupełnię (kiedyś).

Link do trasy na Mapy.cz – jest tutaj.

Do zobaczenia na szlaku !

02 comments on “Trasa gravel Wrocław Las Pilczycki – G07 35 km

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *