Trasa gravel Wrocław Gałów rzeka Bystrzyca – G06 27 km

Gravelem nad rzekę Bystrzycę.

Krótka, ale ciekawa trasa gravelowa. Sporo polnych i leśnych dróg. Bardzo ładne szlaki wzdłuż rzeki Bystrzycy.

Trasa gravel Bystrzyca 04
Trasa gravel G06 Gałów rzeka Bystrzyca

Parametry trasy.

 • Dystans 27 km
 • Czas przejazdu poniżej 1:20h
 • Przewyższenia 65 m
 • Trudność: 2/5 (sucho), 3/5 (kiedy błoto)
 • Wrażenia 3/5

Rower gravel lub mtb. Opona 35C+.

Uwaga: kiedy mokro fragmenty leśne i polne mocno błotniste, w takich warunkach lepiej mtb. Problemy można spotkać zwłaszcza w okolicach lotniska, gdzie teren bywa podmokły i bagnisty.

Trasa gravel 06 profil

Trasa gravel 06 profilTutaj znajdziecie zasady punktacji tras.

Opis trasy.

Dzisiaj mało czasu, ale słońce zobowiązuje. Wyskoczyłem więc sprawdzić, czy błoto schnie, taki sport po zimie 🙂 . Okazuje się, że owszem, ale nie wszędzie. Wyszła jednak całkiem fajna trasa tuż „za płotem”. W sam raz na godzinkę plus. Od Granicznej drogą rowerową do lotniska i później już polnym traktem wzdłuż lotniska. O dziwo, mimo otwartej przestrzeni na drodze jeszcze bardzo dużo błota. Moje Schwalbe G-one 40C robiły, co mogły, żeby złapać jakąś przyczepność. Momentami było ciężko, ale trening dobry. Latem, kiedy jest sucho, droga jest bardzo przyjazna. (W okolicach znacznika „3” przy lotnisku, trzeba uważać na tereny podmokłe. Mapy.cz nie pokazują wszystkich ścieżek w tym rejonie, więc kiedy warunki są trudne, warto kierować się na azymut, gdzie punktem odniesienia jest droga 362. Wybierajcie po prostu najbardziej suchą ścieżkę w kierunku drogi, bądź pomińcie znacznik „3” i kontynuujcie prosto do drogi.)

Trasa gravel lotnisko 02

Po tej błotno-przełajowej przeprawie na chwilę wyskoczyłem na asfalt i popędziłem w kierunku Samotworu i Gałowa. Przed Gałowem w prawo, znowu w las. Tym razem piękna, sucha, leśna droga, która zaprowadziła mnie nad Bystrzycę. Urocze miejsca, namawiam do odwiedzin, jeżeli jeszcze tu nie trafiliście. Wysepki, zakola, zakręty. Miejsce świetne na piknik i odpoczynek.

Trasa gravel Bystrzyca 06

Ja niestety nie miałem tyle czasu. Liczyłem na to, że będzie można kontynuować wzdłuż rzeki, ale doga prowadzi przez ogrodzone pastwisko. Nie miałem ochoty na konfrontację z dużym zwierzem, poza tym wyglądało to jak teren prywatny, więc troszkę wróciłem i znowu w kierunku asfaltowego łącznika.

Asfaltem tylko kawałek, bo za chwilę znowu w prawo w las. Z początku droga niezbyt równa, później bardziej łąka, niż droga, ale miejsce spokojne i bez samochodów. Gravel może wszędzie!

Ostatni odcinek już asfaltami, jeszcze tylko kawałek przez park i w domu. Namawiam, polecam, warto. Ale może poczekajcie jeszcze chwilę, aż błoto wyschnie.

Drogi leśne, asfalty i atrakcje.

Trasa nie jest może gładka i równa, ale daje wiele radości. Jeżeli trafimy na suchy okres, to można raczej spokojnie i bez większego problemu poruszać się w miarę szybko i sprawnie. Nie ma większych przeszkód. Główne atrakcje to spokój i malownicze nadbrzeże Bystrzycy.

Trasa gravel las 04

Pliki i linki do pobrania.

Plik GPX z trasą do pobrania tutaj.

Link zapisu ze Stravy tu.

Link do trasy na Mapy.cz – tutaj.

Gdybyście chcieli podejrzeć poprzednią trasę gravel to zapraszam tu.

Do zobaczenia na szlaku !

02 comments on “Trasa gravel Wrocław Gałów rzeka Bystrzyca – G06 27 km

 • Krzysztof , Direct link to comment

  Trasa świetna i przyjemna, ale mam jedną uwagę. W okolicach lotniska Twoja trasa na Stravie różni się od tej wyznaczonej na mapie, co zauważyłem dopiero teraz. Według Stravy jechałeś cały czas ulicą Gałowską i to był dobry wybór. Ja kierowałem się trasą z mapy i zjechałem z Gałowskiej. Przed punktem 3 ścieżka zanika i nie ma przejścia. Co gorsze, trochę wcześniej, koło strumyka Ryńka niespodziewanie pojawia się bagno. Dzisiaj było bardzo sucho, minąłem tam niewielką kałużę i nagle zapadły mi się koła w ziemi, a jechałem po suchym. To są tereny bagienne, więc gdy jest mokro, musi tam być jeszcze mniej przyjemnie i pewnie niezbyt bezpiecznie – może mógłbyś usunąć punkt nr 3 z mapy. Ale ogólnie trasa bardzo ciekawa – dziękuję za pomysł na dzisiejszą świetną wycieczkę.

  • Piotr , Direct link to comment

   Cześć. Dziękuję za uwagi. Rzeczywiście ten fragment za lotniskiem nie jest zbyt szczęśliwy, bo mapa nie do końca pokazuje wszystkie drogi i nie można zaplanować dokładnie ścieżki. Kiedy jest sucho, zwykle nie ma problemów. Można np. spokojnie przejechać wzdłuż ogrodzenia lotniska. Po opadach, czy jesienią i wiosną zawsze będą tam problemy, bo teren jest mocno podmokły. Dodam trochę pełniejszy opis tego miejsca. Jeszcze raz dziękuję za Twój komentarz i pozdrawiam. Pkt 3 przesunąłem trochę w kierunku drogi + dodam kilka słów w opisie o tym miejscu.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *