Trasa gravel Wrocław mała pętla wałami Odry – G08 42 km

Jaz Bartoszowice

Trasa wałami Odry – mała pętla plus.

Tym razem trasa wałami Odry w większości zawierająca się w granicach miasta, plus mały dodatek szutrowo-szosowy.

trasa wałem Odry

Parametry trasy.

  • Dystans 42 km
  • Czas przejazdu około 1:50h
  • Przewyższenia około 84 m
  • Trudność: 2/5
  • Wrażenia 2/5

Rower gravel, xc lub mtb. Opona 35C+. Spokojna, w przewadze szutrowa trasa.

Trasa rowerowa G08 profil

 

Opis trasy.

Coraz więcej dróg rowerowych w obrębie granic miasta umożliwia aktywne spędzanie czasu, a jednocześnie nie wymaga oddalania się od „cywilizacji”. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy, ale kiedy pogoda niezbyt pewna i liczymy się z tym, że trzeba będzie skrócić trening, to trasa wałami Odry wydaje się być dobrą alternatywą. Warto również wybierać takie rozwiązanie w tygodniu, kiedy ruch pieszy nie jest tak duży jak w weekendy.

Początek trasy wzdłuż ulicy Osobowickiej nie jest może specjalnie przyjazny, ale za Mostem Trzebnickim już dość szeroko. Szkoda, że szutr tutaj bardzo kiepskiej jakości i dość spory ruch pieszy. Ten fragment można też pokonać drugim brzegiem Odry, gdzie jakość ścieżki rowerowej jest zdecydowanie lepsza. Dalej już całkiem znośnie. Jeszcze tylko przeprawa przez Mosty Jagiellońskie i wjeżdżamy na długi, szeroki odcinek, gdzie bez problemu można jechać stałą prędkością. Uwaga przy Moście Swojczyckim, przejazd jest niebezpieczny, często duży ruch samochodowy.

Port Odra Wrocław

Po pokonaniu Jazu Bertoszowickiego docieramy do kolejnego długiego szutrowego odcinka, którym można dotrzeć do Łan (a nawet dalej do Kamieńca Wrocławskiego, gdyby ktoś chciał). Przed WOW trzeba zjechać w lewo, pod wiadukt i później w prawo, w górę na drogę rowerową.

Powrót przez Blizanowice i Trestno. Można szosą, można częściowo wałami. Ja jechałem szosą, bo robiło się już późno. Jeszcze tylko skrót przez Park przy Wilczej, przejazd odnowionym mostem i ostatni odcinek drogą rowerową wzdłuż Armii Krajowej i Hallera.

Trasa może nie jest super spektakularna, ale nadbrzeże Odry spokojne, zwłaszcza ten mniej uczęszczany fragment za Jazem Bartoszowice.

wał Odry rozlewisko

Polecam, trasa wałami Odry zawsze dobra na szybki trening w granicach miasta.

Pliki i linki do pobrania.

Plik GPX z trasą do pobrania tutaj.

Link zapisu do Starvy – do wglądu tu.

Link do trasy na Mapy.cz – jest tutaj.

Więcej tras gravelowych znajdziecie w zakładce GRAVEL.

Do zobaczenia na szlaku !

02 comments on “Trasa gravel Wrocław mała pętla wałami Odry – G08 42 km

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *