Trasa rowerowa Dolina Bystrzycy – G25 66 km

Trasa rowerowa Dolina Bystrzycy

Trasa rowerowa Dolina Bystrzycy.

Kolejny raz zapuszczam się w okolice rzeki Bystrzycy. Trasa rowerowa Dolina Bystrzycy to trochę przygody, trochę technicznych ścieżek, trochę asfaltu i dużo radości z jazdy. Osobiście bardzo lubię takie łączone odcinki, nie ma nudy, miejscami trzeba popracować, a miejscami gładko kręcić asfaltem i łapać słońce. Jednym zdaniem, wolność wyboru, jaką daje gravel.

Parametry trasy rowerowej G25.

  • Dystans 66km
  • Czas przejazdu poniżej 3 h
  • Przewyższenia 176 m (czyli płasko)

Trudność: 3/5 W dużej części jest to łatwy szlak, ale odcinek Kąty Wrocławskie – Czerńczyce wymaga dużej uwagi i trochę doświadczenia. Latem częściowo szlak jest gęsto zarośnięty. Po opadach odcinki leśne i wzdłuż rzeki mocno błotniste.

Wrażenia: 4/5 Jesienią bajka, piękne kolory, pałac Czerńczyce, Dolina Bystrzycy, ładne okolice.

Rower: każdy terenowy, czyli, gravel, mtb, bez problemu, trekking da radę, ale miejscami będzie trudniej. Opona raczej 40C+ (z powodu leśnych ścieżek).

Drogi: Leśne, szutrowe, asfaltowe.

Opis trasy z Wrocławia do pałacu w Czerńczycach.

Odcinek z Wrocławia do Czerńczyc to sympatyczny terenowy szlak z elementami przygody. Do Romnowa jadę asfaltem (tym razem nie przez Małkowice z uwagi na remont drogi – 11.2021). Od Romnowa ścieżka prowadzi w las i dalej częściowo szutrowymi, częściowo polnymi drogami z krótkimi asfaltowymi odcinkami. W miarę szeroko i bez większych trudności. Mijam Kąty Wrocławskie i podążam dalej wzdłuż rzeki Bystrzycy szlakiem rowerowym oznaczonym jako Szlak Bielika. Ten fragment jest najbardziej wymagający. Droga z początku dość równa i szeroka przechodzi w drogę polną, niezbyt równą. Część szlaku prowadzi przez pole a później ścieżka skręca w las. Odcinek leśny jest mało uczęszczany i trochę zarośnięty. Latem myślę, że ciężko przejezdny. Największym problemem są jednak gałęzie.

Przeprawiam się przez Kamionną (krótki asfaltowy fragment) i dalej w las. Droga trochę się poprawia, jest szersza, natomiast zwiększa się ilość gałęzi, mijam dwa powalone drzewa, muszę przenosić rower. Całość skąpana jest w żółtych jesiennych liściach, malowniczo i jakby na końcu śwata. Dojeżdżam do mostu na Młynówce i stąd już tylko chwila do zapomnianego pałacu w Czerńczycach.

Szlak Bielika nie jest łatwy i dość rzadko uczęszczany, ale wnosi spory element przygody i daje całą masą frajdy. Bardzo, bardzo polecam, ale uważajcie.

leśna trasa rowerowa trasa gravel Kąty Wrocławskie trasa gravel las na2kola trasa rowerowa Szlak Bielika trasa gravel las Czerńczyce trasy rowerowe na dolnym śląsku

Powrót przez Zachowice, Górzyce do Bielan Wrocławskich.

Wracam asfaltem. Po gravelowych leśno-polnych ścieżkach łapię trochę słońca jadąc asfaltem przez Zachowice, Górzyce, w kierunku Kobierzyc i Domasława. Jest początek listopada, piękny słoneczny dzień i temperatura podchodzi pod 20 st.C. Piękny dzień, fajna trasa, w pełni wykorzystująca możliwości gravela. Wpadam do Wrocławia od strony Bielan Wrocławskich i drogą rowerową wzdłuż Alei Karkonoskiej, Powstańców Śląskich, Hallera, dojeżdżam do Grabiszyńskiej. Ostatnio często wybieram ten fragment.

helloween powrót trasa gravel Pustków Żurawski na2kola

Bardzo polecam całą trasę, zachęcam i namawiam.

Pozdrawiam gravelowo i do zobaczenia na szlaku!

Pliki i linki do pobrania.

Plik GPX z trasą G25 do pobrania tutaj.

Link do trasy na Mapy.cz – tutaj.

Zapis ze Stravy poniżej.

Więcej tras gravelowych z okolic Wrocławia w zakładce GRAVEL.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *