Trasa szosowa Wrocław Strzeganowice Domasław – S06 50 km

Trasa szosowa Strzeganowice

Trasa rowerowa okolice Wrocławia. Strzeganowice, Domasław.

Tym razem pętla 50 km. Dobra na szybki trening, dobra na zachodni wiatr. Idealna, kiedy nie ma za dużo czasu, ponieważ przejechanie jej, to max 2 godzinki z prysznicem.

Punktacja trasy S06.

  • Dystans: 50 km
  • Przewyższenia: 116 m
  • Czas przejazdu: 1:45h
  • Jakość dróg: 3/5

Byłoby całkiem dobrze, ale po drodze Małkowice i chociaż jest tam nowa droga rowerowa, to nie jest ona przejezdna. Sadkówek-Sośnica, niezbyt równy asfalt, pęknięcia, łaty. Odcinek za Strzeganowicami, powiedzmy dostateczny. Droga rowerowa T3, niby asfalt gładki, ale za Domasławem wąsko i bardzo brudno.

Trudność/kondycja: 2/5 To płaska trasa. Nie ma szczególnych utrudnień. Uwaga na przecięciu DK35, duży ruch.

Wrażania: 2/5 Typowa treningówka w przyjemnej okolicy, ale bez fajerwerków.

Ruch: Mały i szczątkowy. W szczycie, w okolicach Sośnicy, trochę większy ruch.

Trasa rowerowa okolice Wrocławia S06 profil

Trasa rowerowa okolice Wrocławia S06 profil

Legendę do punktacji znajdziecie tutaj.

Opis trasy.

To godna uwagi trasa rowerowa w okolicy Wrocławia, która z pewnością może pełnić rolę krótkiej, szosowej treningówki. Ma sporo odcinków o dobrej nawierzchni i kilka fajnych łagodnych zjazdów. Bez wątpienia dobrze sprawdzi przy wietrze z zachodu i południowego-zachodu.

Start w kierunku Skałki, ale tuż przed skręcamy w lewo, tak jak prowadzi szlak rowerowy R9. Droga do Małkowic nie była nigdy zbyt równa, chociaż teraz powstała nowa, gładka droga rowerowa, to jednak nie nadaje się ona do użytku. Na całej długości jest zarzucona drobnymi ostrymi kamykami z jezdni. W związku z tym trzeba jechać szosą. Na szczęście nie jest to długi odcinek, bo w Małkowicach droga się poprawia i do Sadowic już gładko.

Małkowice droga rowerowa

Przed przejazdem kolejowym ostry zakręt w prawo na Sadowice piękną aleją pomiędzy drzewami. Dalej na Sadkówek, przez lasek do głównej drogi na Sośnicę. Za zjazdem w lewo do Strzeganowic można mocniej przycisnąć bloki. Długi, równy odcinek, po prawej ładny widok na Ślężę. Przy sprzyjającym wietrze łatwo się tutaj dobrze rozpędzić i trzymać prędkość przez kilka kilometrów. Dojazd do Małuszowa już trochę gorszym asfaltem. Uwaga na skrzyżowaniu z DK 35, zawsze duży ruch.

Trasy Dolny Śląsk Sadkówek

Trasy szosowe okolice Wrocławia

Odcinek Krzyżowice do Żernik Małych znowu dobra, gładka droga, można mocniej kręcić i tak aż do Domasława. W Chrzanowie wjeżdżamy na drogę rowerową T3. To nowa i bardzo przyjemna trasa rowerowa w okolicy Wrocławia, łącznik z Bielanami Wrocławskimi. Przez Domasław nie jest już tak przyjemnie. Droga T3 przecina nowe osiedla, sporo tu błota z budowy i  jest wąsko. Na koniec przebijamy się do ul. Kwiatkowskiego, wciąż drogą rowerową i dalej ulicą Awicenny do Mińskiej.

Podsumowując, to jedna z tych tras rowerowych w okolicy Wrocławia, którą chętnie wybieram zamiennie z moim ulubionym kierunkiem na Lutynię. Zachęcam, żeby chociaż raz ją przejechać. Na pewno za jakiś czas, pojawi się też opis trochę dłuższego wariantu przez Solną i Wierzbicę.

Pliki do pobrania.

Plik GPX z trasą szosową S06 – pobierzecie tutaj.

Tu link do ścieżki z mojego przejazdu na Strava.

A link do trasy na Mapy.cz – tutaj.

Do zobaczenia na szosie !

02 comments on “Trasa szosowa Wrocław Strzeganowice Domasław – S06 50 km

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *