Trasa rowerowa Szlak Bobra – G24 44 km

Trasa rowerowa Szlak Bobra 00

Trasa rowerowa Szlak Bobra.

W okolice Kątów Wrocławskich zapuszczałem się już gravelem nie jeden raz, ale jakoś do tej pory cała trasa rowerowa Szlak Bobra nie trafiła pod moje koła. I to był błąd, bo ten nie za długi szlak, zaczynający się w Małkowicach, kilka kilometrów od Wrocławia, jest niezwykle klimatycznym, leśnym traktem. Wystarczająco szerokim i ciekawym, żeby zapewnić sporo frajdy z jazdy.

G24 profil

Parametry trasy rowerowej G24.

  • Dystans 44 km
  • Czas przejazdu poniżej 2 h
  • Przewyższenia 120 m (płasko)

Trudność: 2/5 Spokojny i płaski szlak. Miejscami trochę błota i przeszkód, ale tylko sporadycznie. Łączniki drogowe o małym natężeniu ruchu.

Wrażenia: 4/5 Malowniczy leśny trakt, zakola i rozlewiska rzeki Bystrzycy.

Rower: każdy terenowy, czyli gravel, mtb, trekking. Opona raczej 35C+

Drogi: Leśne, szutrowe, łączniki asfaltowe plus krótkie odcinki kostki.

Opis trasy Szlak Bobra z Wrocławia do Kątów Wrocławskich.

Start z Wrocławia asfaltem przez Smolec i Krzeptów do Małkowic. Z Małkowic do Romnowa gładziutkim asfaltem (po przejechaniu 100 m kostką) i dalej z Romnowa też kawałek równym asfaltem 🙂 . Kto jeździ szosą przez Romnów, ten wie jak to dziwnie brzmi. Za Romnowem zjazd na węższą ścieżkę wzdłuż rzeki. Z początku trasa jest niezbyt szeroka, po drodze zwalone drzewo, ale po kilkuset metrach robi się zdecydowanie szerzej. W okolicach Sadowic droga robi się bardzo przyjemna, leśna, równa szutrówka. Bez większych przeszkód docieram do Parku Staromiejskiego w Kątach Wr., gdzie zaglądam na punkt widokowy przy rozlewisku. Objeżdżam park i wracam do Wrocławia.

trasa gravel Romnów turystyka rowerowa Romnów trasa gravel Sadowice Szlak Bobra rzeka Bystrzyca szlak rowerowy lasTrasy rowerowe Dolny Śląsk

Dolina Bystrzycy, powrót przez Sośnicę i Sadowice.

Byłem bardzo ciekawy tego odcinka. Przymierzałem się już kilka razy, ale jakoś nigdy się nie składało do tej pory. A tu pełne zaskoczenie. Piękny, wręcz malowniczy trakt leśny wśród starych drzew. Szeroka droga, tylko miejscami podmokła, gdzie zbiera się woda. Po krótkim czasie docieram do Sośnicy i tu trafiam na stary romański kościół z XIVw. Dalej znów lasem do Sadowic, skąd polnymi i asfaltowymi drogami docieram do Skałki. Od Skałki wybieram polną, szeroką drogę w kierunku Samotworu. Na gravela w sam raz. Zahaczam jeszcze o Jarnołtów (obecnie 9.2021 remonty, ale gravelem to nie problem), szlakiem wzdłuż Bystrzycy do Ratynia i końcówka szosą do Wrocławia z ostatnim szutrowym akcentem w Parku Tysiąclecia.

trasa rowerowa Dolina Bystrzycy Sośnica Sośnica kościół konie na2koła Sadowice

Trasa rowerowa Szlak Bobra jest warta przejechania, w sam raz na relaksującą wycieczkę bez napięcia. Bardzo polecam.

Pozdrawiam gravelowo i do zobaczenia na szlaku!

Pliki i linki do pobrania.

Plik GPX z trasą G24 do pobrania tutaj.

Link do trasy na Mapy.cz – tutaj.

Zapis ze Stravy poniżej.

Więcej tras gravelowych z okolic Wrocławia w zakładce GRAVEL.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *