Trasa rowerowa Wrocław Gałów Lutynia – Gravel G04 – 37 km

Droga z Gałowa

Świetna trasa dla gravela.

Krótka, przyjemna trasa rowerowa na „rozprostowanie” kół. Prowadzi głównie po asfaltowych drogach, ale z przerywnikiem szutrowym.

Gałów dorga do Lutynii

Parametry trasy.

  • Dystans 37 km
  • Czas przejazdu ok. 1,5 h
  • Przewyższenia 70m
  • Trudność 1/5
  • Wrażenia 2/5

Nawierzchnia głównie asfaltowa, ale zdarzały się słabe odcinki. Od Gałowa szutrowo-ziemny łącznik.

Trasa gravel 04 profil

 

Opis trasy.

Plan był taki, żeby zrobić szybką pętlę i wypróbować nowy rower (Cube Nuroad Pro 2021). Specjalnie zaplanowałem trasę po drogach asfaltowych, również słabszej jakości. Chciałem sprawdzić jak gravel będzie sobie radził na szosie, jak opony, jak komfort na szerszej 40C. No ale plan to jedno, a realizacja, to inna historia 🙂 .

Kawałek po minięciu Skałki odbijała w prawo bardzo zachęcająca ścieżka o szutrowo-ziemnej nawierzchni. Trasa więc szybko uległa zmianie i to jest właśnie główna zaleta gravela. Jedziesz tam, gdzie chcesz, plan jest tylko impulsem, żeby wsiąść na rower. Wolność, jakiej z pewnością nie daje szosa i szybkość na drodze, na jaką nie pozwala mtb.

Cube Nuroad Pro 2021 _2

Okolica jest atrakcyjna, a trasa, mimo że krótka, może być dobrym pretekstem, żeby pokręcić się dodatkowo po leśnych drogach, jakich tu wiele. Po drodze ruiny zamku w Gałowie, można tam zajrzeć, kościół o ciekawej elewacji oraz Park Krajobrazowy Dolina Bystrzycy, który rozciąga się aż do Kątów Wrocławskich. Wzdłuż rzeki Bystrzycy szeroka, leśna droga. Kiedy jest mokro droga jest bardzo błotnista.

Gałów zamek
Gałów zamek

"<yoastmark

Gałów kościół
Gałów kościół

Fajna trasa, można zrobić szybki przejazd jesienią i wczesną zimą, albo latem zaplątać się w okolicy klucząc po ścieżkach wzdłuż rzeki. Zachęcam.

Linki i pliki do pobrania.

Tutaj możecie pobrać plik GPX.

A tu znajdziecie zapis trasy na Strava.

Jeżeli macie ochotę na więcej tras tego typu, to możecie na przykład pojechać tutaj.

Do zobaczenia na szlaku!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *