Trasa rowerowa Wrocław Solna Czerńczyce – S23 80km

Trasa rowerowa Wrocław

Trasa rowerowa Wrocław Solna Czerńczyce – szosą na luzie.

Ciekawa trasa rowerowa w okolicach Wrocławia. Dobry przerywnik między treningami. Raczej nie polecam tej trasy jako czasówkę, chociaż w większości, to dobre asfalty. Trasa rowerowa Wrocław, Solna, Czerńczyce, to zdecydowanie bardziej kolarstwo romantyczne, szosowa turystyka, relaks i wypoczynek na 2 kołach 😉 .

Paramenty trasy szosowej S23.

  • Dystans: 80 km
  • Przewyższenia: 222 m
  • Czas przejazdu: 3 h

Jakość dróg: 3,5/5 Powinno być 4, bo w większości dobra jakość dróg, ale w kilku miejscach można napotkać na bardziej uciążliwe fragmenty. Domasław ul. Brzozowa, krótki fragment przez nowo budowane osiedle (droga T3) krótki, słaby odcinek. Górzyce, tutaj asfalt jest całkiem ok, ale na jezdni sporo zanieczyszczeń z pobocza (rolnicy). Odcinek Zachowice – Siedlakowice, zmęczony asfalt, sporo ubytków. Poza tym, gładziutko.

Trudność/kondycja: 3/5 Płasko z dwoma zauważalnymi, ale dość łagodnymi podjazdami. Największa trudność tej trasy, to 3 przecięcia z ruchliwą i niebezpieczną DK35. Trzeba uważać, zwłaszcza w Mirosławicach.

Wrażania: 3/5 Relaks, dobra zabawa i zmienność trasy to główne atuty. Po drodze górka za Zachowicami z rozległym widokiem na okolicę. Fajny przerywnik pomiędzy treningami.

Ruch: Trasa prowadzi po lokalnych drogach, więc ruch jest mały. Wyjątki, to przecięcia z ruchliwą DK35 (w tygodniu bardzo duży ruch) i odcinek Piława – węzeł z A4 Kąty Wrocławskie.

Opis trasy S23. Wrocław – Kobierzyce – Solna.

Wylatuję z Wrocławia przez ul. Hallera i Aleję Karkonoską w kierunku Bielan Wrocławskich. Zdecydowanie bardziej wolę ten odcinek, niż np. drogę przez Oporów i Klecinę, czy Awicenny. Jedziemy cały czas drogą rowerową, minus, to spora ilość świateł, plus, to brak samochodów. Od Bielan wjeżdżam na lokalne, mało ruchliwe drogi. To największy atut tej trasy. Asfalt jest bardzo dobrej jakości (poza krótkim i słabym odcinkiem ulica Brzozową w Domasławie). Relaks i radość z jazdy.

trasa szosowa wroclaw Siedlakowice koza

Odcinek Pustków Żurawski – Zachowice – Czerńczyce – Wrocław.

Od Pustkowa Żurawskiego trasa zmienia oblicze. Wymaga większej koncentracji i zaczyna się kręcić wokół drogi 35. Przecięcia z DK35 to największy minus tego odcinka, ale w zamian sporo innych atrakcji. Klimatyczny fragment przez Górzyce, podjazd do Zachowic (4,4%), podjazd do Siedlakowic (5%) i szeroki widok z pagórka na okolicę, Kryształowice, lotnisko w Mirosławiach, Czerńczyce (można zajechać do ruin Pałacu), jeden z moich ulubionych fragmentów przez Kamionną. Może nie są to jakieś super atrakcje, ale ja bardzo lubię te odcinki i całkiem często je odwiedzam.

trasa rowerowa R9 Sadowice trasy szosowe dolny śląsk na2koła

Trasa rowerowa Wrocław Solna Czerńczyce to ciekawa alternatywa dla szosowych treningówek, kiedy nie nastawiamy się na bardzo mocne kręcenie. Nie oznacza to jednak, że nie można się na niej mocniej spocić 😉 .

Do zobaczenia na szosie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeżeli zamieszczone tutaj treści uważasz za wartościowe i chcesz postawić mi kawę, to będzie mi niezwykle miło. Każda kawa to dla mnie wielka motywacja do przejechania kolejnych kilometrów i dalszej pracy. Dziękuję.

Postaw kawę – to sprawdzony i bezpieczny sposób wspierania twórców.

Pliki do pobrania.

Plik GPX z trasą szosową S23 – pobierzecie tutaj.

Link do trasy na Mapy.cz – tutaj.

Zapis na Strava poniżej.

Więcej tras szosowych w okolicach Wrocławia w zakładce SZOSA.

02 comments on “Trasa rowerowa Wrocław Solna Czerńczyce – S23 80km

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *