Trasa szosowa Wrocław Długołęka Kiełczów – S08 70 km

Trasa dla rowerów szosowych

Trasa dla rowerów szosowych Wrocław, Długołęka, Kiełczów, WOW.

Tym razem ruszyłem w kierunku na wschód od Wrocławia. Trasa dla rowerów szosowych z Wrocławia przez Szczodre, Długołękę, Kiełczów i Wschodnią Obwodnicę Wrocławia. Szybka i gładka.

rower szosowy kokpit

Punktacja dla trasy S08.

  • Dystans: 70 km
  • Przewyższenia: 165 m
  • Czas przejazdu: 2:25 h
  • Jakość dróg: 4/5

W większości asfalty są dobrej jakości. Tylko miejscami słabsze odcinki. Kilka niedawno oddanych, bądź właśnie kończonych fragmentów za Długołęką. Ja trafiłem na dwa krótkie wahadła (30.3.2021), jednak prace idą szybko i za kilka dni z pewnością będą skończone. Droga rowerowa na WOW zarzucona po zimie piaskiem, z czasem powinno być go mniej.

S08 profil
profil

Trudność/kondycja: 2/5 Praktycznie płaska trasa bez większych utrudnień. Trochę podjazdów na WOW.

Wrażania: 2/5  Chociaż na trasie nie ma szczególnych atrakcji, bez wątpienia jest to dobra trasa treningowa.

Ruch: Na drogach poza Wrocławiem w większości mały. Jedynie fragment przed i za Długołęką aż do WOW jest bardziej ruchliwy, po południu samochody jadą głównie od Wrocławia. Na drodze rowerowej na WOW sporo rowerów i rolkarzy, droga rowerowa wzdłuż ul. Buforowej wydaje się być bardziej traktem pieszo-rowerowy i plac zabaw. Sporo spacerowiczów z psami, małych dzieci na rowerkach, rolkarzy i duży ruch rowerowy. Jedynie wcześnie rano można trafić tutaj na mały ruch.

Legendę do punktacji znajdziecie tutaj.

Opis trasy.

Niezbyt często wytyczam trasę dla roweru szosowego na wschód od Wrocławia. Nie dzieje się to bez powodu, ale jestem przekonany, że ta trasa warta jest uwagi. Jest szybka i prowadzi drogami o niezbyt dużym natężeniu ruchu oraz długim odcinkiem drogi rowerowej wzdłuż Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Dobre rozwiązanie, kiedy zaczynacie trening późno i nie chcecie wracać po ciemku drogą samochodową.

Start długim odcinkiem drogi rowerowej przez Most Milenijny aż do ul. Poświęckiej. Później tak, jak w Kocie Góry przez Pasikurowice i w prawo przez Bukowinę, Domaszczyn, Szczodre do Długołęki. W Długołęce przecinamy DK368 na Oleśnicę i trafiamy na świeży, gładki asfalt. Przed Kamieniem na ukończeniu kolejny nowy odcinek drogi. Następnie jedziemy w kierunku Kiełczowa aż do Dobrzykowic. Tutaj wjazd na ruchliwą drogę z Jelcza-Laskowic. Ruch jest spory, ale wieczorem większość samochodów jedzie od strony Wrocławia. Po ok 1 km, na rondzie zjeżdżamy na drogę rowerową wzdłuż WOW i tak aż do Wrocławia. Z mostu na Odrze ładny widok na trasę wałami z Kamieńca Wrocławskiego.

trasa rowerowa wałami Odry

Jest to trasa, którą po południu warto przejechać właśnie w takim kierunku, jak oznaczyłem, żeby nie jechać w gąszczu aut.

Pliki do pobrania.

Plik GPX z trasą szosową S08 – pobierzecie tutaj.

Tu link do ścieżki z mojego przejazdu na Strava.

A link do trasy na Mapy.cz – tutaj.

Więcej tras szosowych w okolicach Wrocławia w zakładce SZOSA.

Pozdrawiam i do zobaczenia na szosie !

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *