Trasa szosowa Górzyce Kamionna – S21 86km

Trasa szosowa Górzyce Kamionna

Trasa szosowa Górzyce Kamionna – szybko i płasko.

Ta przejechana niedawno przeze mnie trasa może być zarówno świetną trasą treningową, jak i relaksującą pętlą rowerową. Prowadzi głównie po dobrych asfaltach, miejscami bardzo lokalnymi drogami, w tym po nowym, niedawno oddanym odcinku przez Górzyce. Fragmenty przez Górzyce oraz Kamionną, są niezwykle klimatyczne i bardzo chętnie tam wracam.

Trasa szosowa Górzyce, Kamionna – jak dla mnie idealna propozycja na każdy dzień tygodnia.

S21 profil

Punktacja dla trasy S21.

  • Dystans: 86 km
  • Przewyższenia: 203 m
  • Czas przejazdu: 3 h

Jakość dróg: 4/5 Od samego początku tej trasy można liczyć na dobre asfalty. Gdyby nie krótkie, słabe odcinki w Skałce, Romnowie i przed Chmielowem, byłoby idealnie. Lekko sfatygowany jest też fragment drogi za Strzeganowicami i przez Bąki.

Trudność/kondycja: 2/5 Praktycznie płaska trasa, niewielkie fałdy w Zachowicach i na odcinku Kamionna – Kąty Wrocławskie.

Wrażania: 3/5 Nie jest to trasa „super widokowa”, ale kilka obrazów zostaje w pamięci. W każdym razie, bardzo sympatycznie się po niej kręci.

Ruch: Jechałem we wtorek w godzinach popołudniowych. Wyjazd przez Smolec od ul. Gagarina jak zwykle był gęsty, ale później już ruch minimalny. Przecięcia z DK35 bardzo ruchliwe.

Opis trasy S21. Szybko z lekkiej górki i przyjemnie przez lasek.

Fragmenty tej trasy są z pewnością przez Was dobrze znane, albo z własnych doświadczeń, albo z moich opisów poprzednich tras. Elementem łączącym jest nowy, gładki odcinek przez Górzyce, który pozwolił zamknąć fajną pętlę, a tym samym umożliwia ominięcie ruchliwego odcinka drogą nr 35 jadąc do Zachowic. To, co najfajniejsze na tej trasie, to świetny, prosty odcinek od Sośnicy, za wiaduktem do Strzeganowic i dalej do Małuszowa. Lekko z górki, zawsze zachęca do złamania 40 km/h 😉 . Kolejny mocny punkt, to droga od Pustkowa Żurawskiego przez lasek w Górzycach. Niestety na tym fragmencie zdarzają się, narzucone z pobocza, małe kamyki. Warto też na chwilę zatrzymać się przy pałacu w Pustkowie. Następny odcinek, który bardzo lubię to przejazd od Zachowic przez Kamionnną i w górę do Kilianowa.

Fragment do Kątów Wrocławskich w szczycie komunikacyjnym bywa ruchliwy, zwłaszcza w okolicach węzła z A4. Ostatni kawałek, to jeden z najczęściej przejeżdżanych przeze mnie odcinków, czyli Pełcznica – Lutynia. Za wyjątkiem 1,5 km słabego asfaltu między Pełcznicą a Chmielowem, jest tam gładko i pusto. Za Chmielowem też łatwo złamać 40 km/h, bo jest lekko z górki 🙂 .

Najlepsze trasy szosowe na2kola trasa szosowa Górzyce trasa rowerowa Zachowice trasa rowerowa na2kola.pl Pałac Pustków Żurawski trasa S21 szosa nowy asfalt Górzyce

Liczę, że ta trasa przypadnie Wam do gustu i będziecie chętnie na nią wracać.

Do zobaczenia na szosie!

Pliki do pobrania i linki.

Plik GPX z trasą szosową S21 – pobierzecie tutaj.

Link do trasy na Mapy.cz – tutaj.

Zapis na Strava poniżej.

Więcej tras szosowych w okolicach Wrocławia w zakładce SZOSA.

One comment on “Trasa szosowa Górzyce Kamionna – S21 86km

  • Jakub , Direct link to comment

    W końcu przytargałem pkpsem rowr do wro i zaliczyłem trasę 😃 ok, prawie bo w trakcie jestem… Chwilami aut dużo, ale nie niebezpiecznoe, zaskakujące zakątki, zwłaszcza im bliżej Ślęży, a sam widok na Ślężę motywuje myślami „następnym razem cię dopadne”. Fajna robota, kudos 😉

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *