Trasa szosowa Sadowice Lutynia – S22 60km

Trasa szosowa Sadowice Lutynia

Trasa szosowa Sadowice Lutynia – coś na początek sezonu.

Nowy sezon szosowy 2022 wystartował z lekkim falstartem. Kilka dni słońca pozwoliły jednak na przejechanie całkiem fajnej trasy. Niby nic odkrywczego, bo większość to znane drogi, ale przy okazji remontu odcinka przez Skałkę Trasa szosowa Sadowice Lutynia będzie świetną alternatywą i do tego w dużej części po bardzo dobrych drogach. Długość nie za duża, 60 km w sam raz na rozkręcanie nogi przed szczytem sezonu i szybkie 2 godzinki po pracy 😉 .

Paramenty trasy szosowej S22.

  • Dystans: 56 km
  • Przewyższenia: 112 m
  • Czas przejazdu: 2 h

Jakość dróg: 4/5 Dobra jakość asfaltu to ok 70% trasy. W tym nowa gładka droga do Małkowic. 2 km słabszej nawierzchni przez Sadowice do drogi 362 na Kąty Wrocławskie i około 2 km zmęczonego asfaltu od Pełcznicy do Chmielowa, za Lutynią na Żar też miejscami niezbyt równo. Reszta gładka.

Trudność/kondycja: 2/5 Płasko i bez dużych podjazdów.

Wrażania: 3/5 Dobra treningówka, spokojna, bez spektakularnych punktów, ale też bez monotonii. Droga nie męczy.

Ruch: W weekend bardzo spokojna trasa. W tygodniu trochę większy ruch za Wrocławiem na odcinku Smolec – Kębłowice i w centrum Kątów. W Kątach warto też być czujnym w weekend, bo jakoś tak mam wrażenie, że rowerzyści to tam druga kategoria uczestników ruchu.

Opis trasy S22. Gładko i przyjemnie do Katów Wrocławskich.

Bardzo często pędzę w tym kierunku. Lubię tę trasę, tym bardziej, że mam blisko, poza tym przy zachodnim wietrze ta pętla gwarantuje powrót z wiatrem. Wyjazd z Wrocławia w kierunku Smolca bywa często przytkany, ale kiedy uwolnimy się od miasta, jest już zdecydowanie luźniej. Przed Skałką skręcam w lewo na Małkowice. Omijam tym samym remontowany most (ponoć niedługo będzie otwarty) i słaby fragment przez Romnów. Asfalt do Małkowic świeżo po remoncie, jest więc gładko. Po prawej stronie jest też droga rowerowa, nowa, ale niestety mało użyteczna, gdyż przykryta narzuconymi z drogi kamykami, bardzo łatwo złapać kapcia.

Przed przejazdem kolejowym w Sadkowie skręcam w prawo do Sadowic. Asfalt trochę się psuje, ale wciąż nie ma tragedii. Trochę gorzej przez samą miejscowość, kilka płytszych dziur, które trzeba ominąć, a za pałacem nawierzchnia niezbyt równa. Ale po skręceniu w lewo na drogę 362 znowu gładko. Przejazd przez Kąty Wrocławskie wymaga uwagi. Z Kątów lecimy na Nową wieś Kącką.

na2kola.pl trasa rowerowa Małkowice trasa szosowa Sadowice

Odcinek Nowa Wieś Kącka – Lutynia – Żar – Wrocław.

Z Kątów do Nowej Wsi Kąckiej po prawej stronie nowa droga rowerowo-piesza. Ruch pieszych jest szczątkowy, można więc bezpiecznie jechać wydzieloną częścią. Od Wsi Kąckiej zaczyna się kolejny sympatyczny fragment lokalnymi drogami. Kręcę na Sokolniki i Kozłów i po chwili wpadam do Pełcznicy po przecięciu drogi 346 (w tygodniu ruchliwa). Po pokonaniu niezbyt równego fragmentu do Chmielowa dalej już tylko dobre drogi. Krótki fragment z lekkiej górki, gdzie można mocniej przycisnąć i bez problemu złamać 40 km/h 😉 do Lisowic. Przez Karczyce do Lutyni gładko i o ile wieje od zachodu dodatkowo pcha nas w plecy 😀 . Za Lutynią w kierunku Żaru miejscami słabszy asfalt. Powrót na relaksie drogą rowerową.

trasa szosowa na2kola trasa szosowa Karczyce

Trasa szosowa Sadowice Lutynia to dobry trening na początek sezonu, alternatywa dla drogi przez Skałkę, Romnów i Stoszyce. Trasę tę można też trochę skrócić, np. jadąc w Kątach prosto od razu w kierunku Pełcznicy. Zachęcam, polecam, pewnie łatwo mnie tam będzie czasem spotkać.

Dobrej zabawy i …

Do zobaczenia na szosie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeżeli zamieszczone tutaj treści uważasz za wartościowe i chcesz postawić mi kawę, to będzie mi niezwykle miło. Każda kawa to dla mnie wielka motywacja do przejechania kolejnych kilometrów i dalszej pracy. Dziękuję.

Postaw kawę – to sprawdzony i bezpieczny sposób wspierania twórców.

Pliki do pobrania.

Plik GPX z trasą szosową S22 – pobierzecie tutaj.

Link do trasy na Mapy.cz – tutaj.

Zapis na Strava poniżej.

Więcej tras szosowych w okolicach Wrocławia w zakładce SZOSA.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *