Trasa szosowa Wrocław Kilianów Mietków Lutynia – S03 77 km

Trasa szosowa Wrocław Mietków 01

Prawdziwa trasa szosowa Wrocław Mietków, szybka, gładka i długa.

Kolejna moja treningówka. Idealna trasa szosowa, kiedy macie trochę więcej czasu, ale nie aż tyle, żeby pojechać na Przełęcz Tąpadła. Dużo dobrych asfaltów, plus trochę słabszych, ale krótkich i przejezdnych, więc bardzo pozytywnie.

Punktacja trasy szosowej Wrocław Mietków.

  • Dystans: 77 km
  • Przewyższenia: 173 m
  • Czas przejazdu: 2:40 h
  • Jakość dróg: 4/5

To 4/5 lekko naciągnięte, ale… W kierunku Kątów, wiadomo, Skałka i Romnów słabiutko, ale dalej już gładko aż do Mietkowa. Później trochę słabsze fragmenty od Wawrzeńczyc do Stróży i za Pełcznicą do Chmielowa. Ale nie na tyle słabe, żeby się nie dało jechać 30km/h+. Pod warunkiem, że bliżej środka. Słabiej też za Lutynią do Żaru.

Trudność/kondycja: 1/5

173 m przewyższeń, to raptem lekkie fałdki. Miejscami trzeba trochę mocniej pokręcić, ale to wciąż łagodne podjazdy.

Wrażania: 2/5 Widoki ładne, przyjemne, ale na więcej nie liczcie.

Ruch: Mały i szczątkowy, ale w okolicach węzła z A4 w Kątach Wrocławskich ruch duży i dalej w kierunku Mietkowa do Piławy również w tygodniu jest trochę aut w tym duże ciężarówki. W weekend dużo spokojniej.

Legendę do punktacji znajdziecie tutaj.

Trasa szosa S03 profil

Trasa S03 profil

Opis trasy.

To bardzo dobra trasa szosowa na trenowanie łydki i trzymanie tempa. Mimo kilku słabszych jakościowo odcinków można cały czas trzymać konkretną prędkość. Start w kierunku ul. Gagarina i Smolca. Sporo aut zwykle po południu, ale mijając osiedle ruch się zmniejsza.

Za Smolcem już mało samochodów. W Skałce po zimie przez most nawierzchnia słaba, trzeba trochę pokluczyć omijając mniejsze dziury, później jak zwykle w Romnowie trzeba zwolnić, ale dalej już ile fabryka pozwoli. Gładko, szybko, do Kątów. W Kątach trzeba zwolnić, bo w pobliżu węzła z A4 bardzo duży ruch, dużo aut ciężarowych, dość gęsto. Po minięciu A4 już lepiej, znowu gładko. W tygodniu trochę aut ciężarowych. Asfalt aż do Mietkowa super. W Mietkowie uwaga na pierwszy przejazd kolejowy, bardzo nierówny. Droga trochę słabsza. Od Wawrzeńczyc do Stóży nierówności i pęknięcia, jadąc bliżej środka można spokojnie trzymać wysokie tempo. Ruch szczątkowy.

W Nowej Wsi Kąckiej w lewo na Sokolniki i Pełcznicę, wąska droga, ale przyzwoita. Od Pełcznicy do Chmielowa trochę słabiej, ale również jadąc bliżej środka da się znaleźć przyzwoitą „ścieżkę”, za Chmielowem trochę z górki, można mocno podbić prędkość 🙂 . Do Lutyni już super gładko i super szybko. Jeżeli macie wiatr od południa, to ten odcinek Wam się spodoba najbardziej. Z Lutyni w kierunku Wrocławia trochę słabsza droga do Żaru. Później już znana droga rowerowa na lotnisko.

Fajna treningówka, dużo frajdy, duża prędkość. Namawiam.

Trasa szosa 05

Trasa szosowa Mietków 03

Trasa szosa 02

Pliki do pobrania.

Plik GPX z trasą szosową S03 Wrocław Kilianów Mietków – pobierzecie stąd.

A tutaj ścieżka z mojego przejazdu na Strava.

Link do trasy na Mapy.cz – tutaj.

Pozdrawiam i do zobaczenia na szosie !

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *