Trasa szosowa Wrocław Pełcznica Lutynia – S01 50 km

Trasa szosowa Wrocław Lutynia 01

Pierwsza trasa szosowa na moim blogu !

No chyba nie mogło być inaczej, że akurat ta trasa pojawi się jako pierwsza na moim blogu. Nie jest to przypadek, bo to najczęściej uczęszczana przeze mnie trasa szosowa w okolicach Wrocławia. Przyjemna, szybka, bezpieczna, a co najważniejsze, całkiem dobra pod względem nawierzchni. Często się śmieję, że jest to trasa na 2h z prysznicem i tak to rzeczywiście wygląda. Latem, przy dobrym rozjeżdżeniu zrobienie średniej 30km/h+ to nie jest problem na tym odcinku.

Punktacja trasy szosowej Wrocław Pełcznica Lutynia

  • Dystans: 52 km
  • Przewyższenia: 92 m
  • Czas przejazdu: 1:55 h
  • Jakość dróg: 4/5

Są oczywiście znane Wam wszystkim słabe odcinki (Skałka za mostem, tragiczny zakręt w Romnowie, czy 1 km odcinek od Pełcznicy do Chmielowa), ale to tylko krótkie łączniki do naprawdę dobrej i bardzo dobrej jakości asfaltów, którymi można śmigać, ile fabryka dała 🙂 .

Trudność/kondycja: 1/5

To płaska trasa, bez specjalnych podjazdów, nie licząc odcinka od Krzeptowa do Kębłowic i kilku wiaduktów na powrocie.

Wrażania: 2/5 (2 za jakość dróg i mały ruch samochodowy). Słowem dobra trasa treningowa.

Ruch: Mały i szczątkowy.

Legendę do punktacji znajdziecie tutaj.

Trasa szosa S01 profil

Trasa szosa S01 profil

Opis trasy.

W zależności od pory dnia i wiatru przejeżdżam ją w różnym kierunku. Podczas weekendu, kiedy ruch mniejszy, zwykle jadę najpierw na Smolec, również wtedy, kiedy wieje wiatr z południa (wtedy długi odcinek od Pełcznicy do Radakowic mamy wiatr w plecy. W tygodniu, po pracy lecę raczej w kierunku lotniska, żeby uniknąć zatkanego ronda koło kościoła na Muchoborze Wielkim.

Trasa idealna przy zachodnim wietrze, na powrocie zawsze wiatr w plecy. Jadąc w kierunku Smolca wzdłuż Mińskiej jest droga rowerowa, później najbardziej ruchliwy fragment na Rakietowej i Gagarina, dalej już spokojnie. Podjeżdżając do Kębłowic drogą o bardzo dobrej jakości, po lewej mijamy remontujący się od kilkunastu lat pałac (ładny, ale zamknięty, własność prywatna).

Do Skałki droga cały czas super. W Skałce, za mostem słaby fragment (ok. 100m), najlepiej jechać środkiem (o ile ruch pozwala), zjazd z drogą 362 na Romnów, droga słabsza, ale za chwilę znowu bardzo się poprawia. W Romnowie nawierzchnia masakra, ale góra 50m, dalej już gładko, jak po stole aż do Kątów Wrocławskich. Później w prawo na Pełcznicę, tutaj droga znowu robi się gorsza, odcinek 1,1 km do Chmielowa. Od Chmielowa znowu super gładko i tak aż do Lutynii. Później ok. 2 km słabszej nawierzchni do Żar. Od Żar gładka droga rowerowa już do końca. W sumie ponad 45 km gładkiej nawierzchni !

Trasa szosa Wrocław 03

Trasa szosowa Wrocław Pełcznica 02

Atrakcje na trasie.

Trasa ma raczej charakter dobrej drogi treningowej. Nie ma to miejsc, gdzie wart by się zatrzymać. Poza tym na 50 km na trasie szosowej, to szkoda zsiadać 🙂 . Jeżeli lubicie, bądź potrzebujecie po drodze odpoczynku, to można w Kębłowicach zajrzeć przez płot do pałacu, a w Łowięcicach usiąść na ławeczce nad stawem.

Pliki do pobrania.

Plik GPX z trasą szosową S01 – pobierzecie stąd.

A tutaj ścieżka z mojego przejazdu na Strava.

Link do trasy na Mapy.cz – tutaj.

Pozdrawiam i do zobaczenia na szosie !

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *