Trasa szosowa Wrocław Solna Galowice – S07 63 km

Trasa rowerowa z Wrocławia do Solne

Trasa rowerowa z Wrocławia przez Solną, Wierzbice i Galowice.

Dzisiaj opis trasy rowerowej z Wrocławia przez Sośnicę, Solną, Wierzbice i Galowice. Trasa płaska, raczej treningowa.

Trasa rowerowa okolice Wrocławia Solna

Punktacja trasy S07.

  • Dystans: 63 km
  • Przewyższenia: 143 m
  • Czas przejazdu: 2:10 h
  • Jakość dróg: 3/5

Dużo dobrej jakości dróg. Początek i końcówka jednak co najwyżej dostateczne. Odcinek Pietrzykowice – Sośnica, oraz Wilczków – Szukalice słaba nawierzchnia, zniszczona, miejscami popękana i dziurawa, ale w sumie to ok 13 km, pozostałe 50 km to drogi o dobrej i bardzo dobrej jakości.

Trasa rowerowa S07 profil

 

Trudność/kondycja: 2/5 Płaska trasa. Nie ma szczególnych utrudnień. Uwaga na przecięciu DK8, duży ruch.

Wrażania: 2/5 Trasa treningowa w przyjemnej okolicy, ale bez większych atrakcji, chociaż lekko zbaczając z trasy można zahaczyć o pałac w Krobielowicach, czy Galowicach.

Ruch: Mały i szczątkowy. W szczycie trochę więcej samochodów w okolicach Sośnicy. O dziwo, nawet w piątek po południu ruch mały.

Legendę do punktacji znajdziecie tutaj.

Opis trasy.

Jeżeli znudziły się Wam objazdy tras w zachodniej części Wrocławia, albo po prostu bliżej Wam na południe, to okolice Solnej, Wierzbic z pewnością są Wam znane. To świetne tereny na przyjemny trening. Asfalty w tej części bardzo dobre.

Wyjazd z Wrocławia tym razem alternatywną trasą. Jechałem na Smolec i dalej drogą 347 przez Pietrzykowice, Sośnica, Krobielowice. Odcinek Pietrzykowice – Sośnica zniszczony i ruchliwy, ale za Sośnicą robi się już całkiem przyjemnie, a fragment Krobielowice – Gniechowice jest równy i pozwala na mocniejsze rozkręcenie korby. Zachodni wiatr też pomaga 😉 . W Gniechowicach zwykle trzeba trochę poczekać z włączeniem się do ruchu. Dalej pędziłem Żurawice, Solną i w lewo na Wierzbice. Równe gładkie asfalty, lekki podjazd do Żurawic, bardzo lubię ten fragment. Niestety powietrze było bardzo słabej jakości i przejrzystość koszmarna. Ślęża widoczna jedynie w zarysie.

Trasa rowerowa Ślęża

Powrót przez Kobierzyce (droga rowerowa po lewej stronie) do Wilczkowa, gdzie jakość nawierzchni po zimie jest słaba. I słabiej (na szczęście nie aż tak, jak w Wilczkowie) już do wjazdu do Wrocławia. (Do tego za Galowicami, krótki odcinek w kierunku Żórawiny, obecnie zdjęta wierzchnia warstwa asfaltu – stan na 26.3.2021).

Mimo tych miejscowych niedogodności to przyjemna trasa rowerowa z Wrocławia. Wlot do miasta przez Komorowice i Ołtaszyn moim zdaniem jeden z bardziej przyjaznych w tej części z uwagi na mniejszy ruch.

Pliki do pobrania.

Plik GPX z trasą szosową S07 – pobierzecie tutaj.

Tu link do ścieżki z mojego przejazdu na Strava.

A link do trasy na Mapy.cz – tutaj.

Więcej tras szosowych w okolicach Wrocławia w zakładce SZOSA.

Pozdrawiam i do zobaczenia na szosie !

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *