Trasa szosowa Zachowice Solna – S09 67 km

Trasa treningowa dla szosy Wrocław

Trasa treningowa dla szosy Zachowice Solna z Wrocławia.

Dzisiejsza trasa prowadzi w kierunku południowym. Szybka i gładka pętla 60km+. 2 godziny dobrego treningu na szosie. Moim zdaniem jedna z lepszych tras treningowych o tej długości.

Trasa szosowa Wrocław Zachowice

Punktacja dla trasy S09.

  • Dystans: 67 km
  • Przewyższenia: 153 m
  • Czas przejazdu: 2:25 h
  • Jakość dróg: 5/5

Asfalty gładkie jak stół w przeważającej części trasy. Krótkie odcinki o dobrej nawierzchni, tylko lekko zniszczone. Fragmentów Skałka i Romnów nie liczę 😉 .

Trudność/kondycja: 2/5 Płaska trasa, kilka lekkich podjazdów, w sam raz na rozkręcenie nogi.

Wrażania: 3/5 Bardzo przyjemna sceneria na całej długości trasy. Piękne widoki na Ślężę.

Ruch: Jechałem w piątek po południu (12-15). Ruch mały, nawet na węźle A4 w Kątach Wr, ale to tam można spotkać najwięcej aut, zwłaszcza ciężarowych. Uwaga na DK35, zawsze gęsto i ciężko się włączyć, bardzo niebezpieczne skrzyżowanie również w Wierzbicach z DK346 (słaba widoczność).

Trasa rowerowa S09 profil

Legendę do punktacji znajdziecie tutaj.

Opis trasy.

Trasa Zachowice, Solna, to fantastyczna trasa treningowa dla szosy. Bardzo gładka, mały ruch. Idealna przy wietrze z południa. Bez wątpienia jest to jeden z ciekawszych kierunków rowerowych w okolicach Wrocławia.

Wyjazd z Wrocławia przez Skałkę i Romnów, to dwa najsłabsze jakościowo punkty, ale to jedyne miejsca, gdzie trzeba zwolnić z uwagi na stan nawierzchni. Dalej już do końca gładko i szybko. Droga od Kątów Wr. do Piławy lekko pofałdowana, później szybki zjazd do Kamionnej i piękna droga w kierunku Zachowic. Niewątpliwie jeden z najlepszych odcinków szosowych. Za Zachowicami kolejny podjazd i szybki zjazd do krzyżówki z DK35. Tutaj ruch, jak zwykle, duży, trzeba uzbroić się w cierpliwość, żeby włączyć się bezpiecznie. Na szczęście droga do Gniechowic jest szeroka, a sam przejazd przez Gniechowice jest bezpieczny.

Trasa rowerowa Wrocław S09

W Gniechowicach kawałek DK346 (po południu często większy ruch) i w prawo na Żurawice i Solną. Kolejny świetny, szybki odcinek. Jestem przekonany, że większość z Was zna go doskonale chociażby z wypadów na Tąpadła 🙂 . Powrót przez Wierzbice (świetny widok na Ślężę), Królikowice i Tyniec Mały do Domasława. Uwaga na DK346, na przecięciu bardzo słaba widoczność w prawo.

Od Domasława oznaczone droga rowerowa T3 do Bielan Wr. Wzdłuż ul. Kwiatkowskiego również droga rowerowa.

Podsumowując, idealna trasa treningowa dla szosy, nic tylko jechać. Na moim zapisie ze Stravy pierwsza połowa przejechana bardzo wolno. Na całym odcinku w kierunku Solnej walka z silnym, południowym wiatrem. Za to na powrocie pchało elegancko.

na2kola selfie S09
na2kola

Pliki do pobrania.

Plik GPX z trasą szosową S09 – pobierzecie tutaj.

Link do ścieżki z mojego przejazdu na Strava.

Link do trasy na Mapy.cz – tutaj.

Więcej tras szosowych w okolicach Wrocławia w zakładce SZOSA.

Pozdrawiam i do zobaczenia na szosie !

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *