Umbria trasa rowerowa Citta di Castello.

Umbria trasa rowerowa

Umbria trasa rowerowa Citta di Castello doliną rzeki Tevere.

Tym razem kręcę po Umbrii 🙂 . Trochę zabawne, bo to najbardziej szutrowa z moich wakacyjnych, toskańsko-umbryjskich tras. Odwiedzam kolejne, idealnie włoskie miasteczko Citta di Castello. Zaglądam też do kilku mniejszych miejscowości, kończąc na kawie w mojej ulubionej Citernie. Ale przede wszystkim wykorzystuję pełnię możliwości, jaką daje gravel. Pędzę szutrami, wzdłuż rzeki Tevere i Torrente Selci, polami do Gorgovecchio i kończę stromym asfaltowym podjazdem do Citerny. Umbria trasa rowerowa Citta di Castello, to coś dla gravelowca na wakacjach.

Profil Citta di Castello

Trasa rowerowa Citta di Castello.

  • Długość trasy: 42 km
  • Przewyższenia: 295 m
  • Czas przejazdu: 1:50 h

Trudność: 3/5 Dość stromo do Citterny, ale poza tym bez większego wysiłku.

Wrażenia: 5/5 Umbryjskie szutry, urocze, włoskie miasteczka i pyszna kawa.

Rower: Gravel, może być trekking, lub mtb. Opona idealnie 40C.

Drogi: Szutry, dość równe i szerokie, plus trochę asfaltów.

Wzdłuż rzeki Tevere do Citta di Castello.

Start z Fighile asfaltową drogą do Pistrino i dalej w kierunku rzeki Tevere. Wskakuję na szeroką szutrówkę, którą jechałem już kawałek, kiedy wcześniej wracałem z Lippiano. Jest dość wcześnie rano i droga jest pusta, jedzie się wyśmienicie. Bliżej miasta zaczynam spotykać biegaczy i rowerzystów. Do Citta di Castello wjeżdżam piękną, starą aleją przez Parco Alexander Langer Ansa del Tevere. Samo miasteczko również jest urocze. Stare, wąskie uliczki, wieża Cattedrale di San Florido, Piazza Metteotti, można to śmiało dłużej zabawić. Ja jednak mam inne plany i pędzę dalej. Tym razem asfaltami do Badiali, gdzie zjeżdżam znów na polną szutrówkę. Jadę przez pola tytoniu, który jest w tym rejonie masowo uprawiany. Trochę brakuje mi winnic. Zatrzymuję się na chwilę, przy wielkiej spalinowej pompie.

Tevere trasa rowerowa

Gravel trasy rowerowe Toskania Trasy rowerowe Citta di Castello Citta di Castello trasy turystyczne Umbria gravel trasa rowerowa

Wzdłuż rzeki Torrente Selci do Citerny.

Polami dojeżdżam do Gorgovecchio i ponownie łapię szutrową drogę, oznaczoną jako szlak rowerowy. Pędzę w kierunku Pistrino i po raz ostatni wspinam się do Citerny na pyszną kawę i słodką bułkę. Widok z tarasu na okoliczne pagórki jest jak zwykle świetny. Niestety nawet najlepsze wakacje muszą się kiedyś skończyć. To już ostatnia moja trasa w tych okolicach. Czas zaplanować nowe 🙂 .

Umbria trasa gravel wjazd do Citerna na2kola Citta di Castello gravel Trasy gravel Umbria na2kola.pl

Gdybyście zabłąkali się kiedyś w te okolice z rowerem, to zdecydowanie warto pokręcić się po dolinie rzeki Tevere i zajrzeć do Citta di Castello. Trasy rowerowe w Umbrii i Toskanii są warte każdej spędzonej tu chwili. Bardzo namawiam.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeżeli zamieszczone tutaj treści uważasz za wartościowe i chcesz postawić mi kawę, to będzie mi niezwykle miło. Każda kawa to dla mnie wielka motywacja do przejechania kolejnych kilometrów i dalszej pracy. Dziękuję.

Postaw kawę – to sprawdzony i bezpieczny sposób wspierania twórców.

Linki i pliki do pobrania.

Plik GPX do opisywanej trasy – do pobrania tu.

Link do Mapy.cz – znajdziecie tutaj.

Zapis ze Stravy poniżej.

Więcej tras z tych okolic znajdziecie pod tym linkiem, a inne moje wakacyjne wyjazdy w zakładce.

Do zobaczenia na szlaku!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *